Followers

5 Temmuz 2010 Pazartesi

İnsanlar Napıcağını Şaşırmış Olmalı...


Bildiğim kadarıyla dünyada sadece 3kişide var göz dövmesi çok iğrenç bi görünüm aman Allah ım:(
Göz küresi dövmesi


Bugüne kadar gördüğünüz bütün çılgın piercing ve dövmeleri unutun. Herhalde kendi kendinize verebileceğiniz en büyük acı budur. Göz küresinin içine yapılan bu dövme sizi bambaşka bir insan şekline sokuyor. Fotoğrafta görmüş olduğunuz David Boltjes, gözünün beyaz kısmına kırmızı dövme yaptırmış. Bu şekliyle zombiye dönen Boltjes'i örnek alan Kanadalı Pauly de göz akını maviye boyayarak belki de dünyanın en çılgın girişiminde bulunmuşlar. Kornea dövmesi diye de bilinen bu yeni tür dövme stili gün geçtikçe yaygınlaşıyor. İlk deneme bundan yaklaşık 2 bin yıl önce gerçekleştirilmiş. O dönemde göz bozuklukları için yapılıyormuş fakat günümüzde imaj çalışmasına dönüşmüş.

ABD’de Steve Heward adlı bir dişçinin yarattığı diş dövme modası gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Bedeli 75 dolar ile 200 dolar arasında değişiyor.Sitesini ziyaret eden 'takma diş kullanıcıları' fotoğraflarda görülen modellerden birini seçip diş doktoruna talimat veriyor.Diş doktoruda hastasına uygun yapıdaki dövmeli dişi , dövme sanatçısı teknisyene yaptırıyor.İşlerin bu şekilde yürümesi için en az $75.00 gibi bir paraya ihtiyaç duyuluyor.

11 yorum:

Jaensue dedi ki...

Tiksindim resmen:S

kozmetikperisi dedi ki...

Şaşırmış bunlar ya :))

Adsız dedi ki...

bence göz dövmesi igrenç olmuş.etrafımda çevremde böyle bi insanın olması beni rahatsız eder.2.ci dövme en igernci.diş dövmelerine gelince dövmeden çok çürük gibi duruyor.oda igrenç.böle akımlar arttıkça psikiyatrist ve psikologlar baya iş yapıcak gibi görünyolar.çünki bu insanlar hasta.

karabidikim dedi ki...

çok ürkütücü...

Elif'in Trend Günlüğü dedi ki...

oooff bakamadım bile ! değişiklik arayışının sapıklıkla sentezi;)

Zleyhaaa dedi ki...

Evet kesnlikle psikologların işleri artıyor gün geçtikçe gerçi bunları yaptıran insanlar psikolojilerinn bozuk olduğunu düşünmüyorlar. Göz dövmesinin belgeselinide izlemiştim gerçekten ürkütücü ve bundan daha fazlası olamaz heralde..

mgntwmn dedi ki...

içim acıdı bakarken ya. acaba yaşlandığımız için bize mi tuhaf geliyor?çocuğum yaptırsa gözüne bakarak konuşamam sanırım!

A.Y. dedi ki...

Bu işin geridönüşümü de olamaz herhalde. Zaten inancımıza göre her türlüsü günahtır.

Hande dedi ki...

bu ne ya korktum o gözlerden

Zleyhaaa dedi ki...

:)

Junkhead dedi ki...

Vay anasını ... Gözler korkunç hatta ilk fotodaki filmlerdeki vampir gözleri gibi olmuş,diş dövmesi olayı da çok ilginçmiş harbiden :)